Facebook Paylaşımlarında Görselin Yanlış Görünmesi Sorunu ve Çözümü

Facebook Paylaşımlarında Görselin Yanlış Görünmesi Sorunu ve Çözümü

Merhaba. Sitemizde yer alan haberleri Facebook üzerinden paylaşmak istediğimizde, bazen görseller konusunda sorun yaşanabilmektedir. Sorunların çözümü için videomuzu izleyin.

Bu sorunlar 3 şekilde ortaya çıkabiliyor. Birincisi içerik görselinin sol tarafta küçük kare alanda gösterilmesi. İkincisi içerik görselinin yerine başka bir görsel çıkması. Üçüncüsü ise içerik görsel alanının tamamen beyaz – boş görünmesi.

Bu sorunlar, yazılımlarla alakalı olmayıp, Facebook sistemlerinde yaşanan bazı sorunlardan kaynaklanabiliyor. Nadir olarak yaşansa da, bu sorunlara karşı Facebook’un çözümleri mevcut.

Öncelikle Google’dan “facebook debug” araması yapın. Arama sonuçlarında 1. sırada yer alan “Open Graph Debugger – Facebook for Developers” linkine tıklayın.

Link Adresi: https://developers.facebook.com/tools…

Facebook paylaşımında, görseli sorunlu olan içeriğin adresini kopyalayarak Sharing Debugger sayfasındaki form alanına yapıştırın. Sonra DEBUG butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra içeriğinizin Facebook veritabanına kayıtlı datalarına ve bunların yapılacak bir paylaşımdaki görünümüne ulaşacaksınız.

When and how we last scraped the URL” başlıklı alanda, içerğinizin Facebook‘a ne zaman ve nasıl kaydedildiği bilgileri yer alır. Sorun/sorunları çözmek için bu alanda yer alan TIME SCRAPED satırının karşısındaki SCRAPE AGAIN (Tekrar kontrol et ve Facebook’a kaydet…) butonuna tıklayın. Bu işlemi, alt tarafta içeriğinize ait görsel BÜYÜK ve DOĞRU GÖRÜNENE KADAR tekrarlayın. Bağlantı kalitenize ve Facebook sunucularının sitenize bağlandığı hıza göre bu işlemin tekrar sayısı değişebilir.

İçeriğinize ait görsel LINK PREVIEW alanında sorunsuz göründükten sonra, paylaşımlarınızı dilediğiniz profil, sayfa veya grupta hatasız olarak yapabilirsiniz.

Saygılarımızla.
Medya İnternet Telekom Destek Ekibi

https://www.medyainternet.com
https://destek.medyainternet.com

Paylaş